Wymagane Dokumenty Do Polisy OC

Wymagane dokumenty do polisy OC

 

Wysokie koszty obowiązkowych Ubezpieczeń Komunikacyjnych przyczyniają się do poszukiwań tanich polis OC. Jakie dokumenty są niezbędne aby przyjrzeć się konkurencyjnym ofertom Towarzystw Ubezpieczeniowych?

 

Jeśli jesteś czytelnikiem tego artykułu Finare.pl udzieli Ci kilka dobrych rad, aby uzyskać konkurencyjną cenę polisy. Zdajemy sobie sprawę, iż nie każdemu chce się poświęcać dużo czasu na poszukiwania, dlatego po pierwsze – korzystnie jest udać się do Multi agencji, po drugie – nie warto tracić czas na porównywarki Internetowe gdyż najczęściej są nieaktualne, po trzecie – nie warto korzystać z jednego źródła, gdyż każdy chwali swoje.

 

Do przeprowadzenia kwitacji, czyli sprawdzenia polisy OC lub AC niezbędne będą poniższe dokumenty.

Jeśli samochód zarejestrowany jest na Ciebie, do zakupu polisy OC będziesz potrzebował/a:

  • dowód rejestracyjny auta,
  • prawo jazdy (niektóre TU potrzebują dokładnej daty wydania),
  • informacji z ubiegłorocznej polisy o zniżkach/bonus malus (czasami ubezpieczyciel może Cię poprosić o zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia (o zniżkach), szczególnie wtedy gdy ubezpieczasz u nowego ubezpieczyciela).

 

Dobrze jest przedstawić poprzednią polisę ubezpieczeniową jeśli mamy do czynienia z kontynuacją polisy OC.

 

Jeśli nie zdążyłeś/aś zarejestrować samochodu na siebie, do ubezpieczenia samochodu powinieneś/aś przygotować:

  • dowód rejestracyjny poprzedniego właściciela,
  • umowa kupna-sprzedaży pojazdu,
  • zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia (o zniżkach), chyba, że korzystasz z ubezpieczyciela, który zna twoją historię ubezpieczeniową.

 

Bez względu na to, gdzie będziesz sprawdzał/a cenę i proponowany zakres ubezpieczenia OC czy AC, musisz wiedzieć, że wcześniejsze przygotowanie dokumentów pomoże Ci w sprawnym otrzymaniu nowej ceny.

 

Uwaga: warto opłacić składkę polisy OC z góry za cały rok, aniżeli rozkładać na raty.

 

Najczęściej czytane: Likwidacja szkód, Co grozi w przypadku braku ważnego OC samochodu, Wzory dokumentów dla kierowców , Ubezpieczenia ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.