Kredyty Konsolidacyjne

Kredyt konsolidacyjny jako rozwiązanie wobec innych zobowiązań

Kredyt konsolidacyjny jest produktem finansowym oferującym korzyści aktualnym klientom banków. Z racji swojego charakteru, przeznaczony jest on dla osób posiadających już inne zobowiązania, dla przykładu: pożyczki gotówkowe, zadłużenie na kartach kredytowych, spłacane raty na sprzęt gospodarstwa domowego, a także większe kredyty wykorzystujące zabezpieczenie hipoteczne.

Potencjalny klient na kredyt konsolidacyjny otrzymuje ofertę, która umożliwia uporządkowanie wydatków dzięki zamienieniu kilku zobowiązań finansowych na jedno. Przy okazji tej reorganizacji można przedefiniować parametry spłat, czyli np.: wydłużyć lub skrócić okres kredytowania, a w połączeniu z wysokością marży i oprocentowania można zbilansować koszt nowej, comiesięcznej raty. Wraz z tendencjami spadkowymi oprocentowania kredytów dostępnych na rynku, nowy kredyt może być bardziej opłacalny. Z punktu widzenia banku, kredyty konsolidacyjne to możliwość pozyskania nowych klientów, na dłuższe okresy i z większym „bagażem”, którego obsługa jest dla niego łatwiejsza i wygodniejsza, a więc wiąże się z mniejszym kosztem obsługi takiego zadłużenia.

Oferta bankowa dotycząca kredytów konsolidacyjnych jest bardzo zróżnicowania. Wybrane banki specjalizują się w tej formie pożyczania pieniędzy, konstruując przyzwoitą ofertę kredytów konsolidacyjnych, dlatego przy wyborze kredytu konsolidacyjnego najlepiej skontaktować się z doradcą finansowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.