Kredyty Inwestycyjne

Rozwiń swoją inwestycję z kredytem inwestycyjnym

Kredyt inwestycyjny to kredyt przeznaczony na sfinansowanie inwestycji. Kredyt przeznaczony jest na utworzenie, budowę lub modernizację przedsiębiorstwa. Kredyt inwestycyjny przeznaczony może być na finansowanie przy ubieganiu się o dofinansowanie unijne, ale trzeba pamiętać, że trzeba posiadać wcześniej pieniądze na realizację inwestycji. Należy zaznaczyć, iż banki ułatwiają przedsiębiorcom korzystanie z dofinansowania unijnego, oferując specjalną wersję kredytu.

Rozróżniamy  wiele kredytów inwestycyjnych. Niektóre z nich pozwalają na zakup maszyn i urządzeń, inne zezwalają na wykorzystanie funduszy na cele związane z planowaną inwestycją. Finare Group oferuje swoim Klientom oferty wielu banków aby mieć możliwość wybrania opcji najlepszej dla danej inwestycji.

Aby uzyskać kredyt inwestycyjny należy spełnić wysokie wymagania stawiane przez banki – nic jednak dziwnego, iż banki sztywno trzymają się swoich reguł. Wynika to z tego, iż banki nie mogą przecież powierzyć wielkich sum niepewnym i nieprzewidywalnym przedsiębiorcom.

Szanse na kredyt inwestycyjny

Szanse na zaakceptowanie przez bank wniosku na przyznanie kredytu inwestycyjnego wzrosną, jeśli przed przystąpieniem do załatwiania formalności wiadomo, jakie dokumenty są wymagane wobec przyszłego kredytodawcy. Dużym atutem będzie dobrze przygotowany, profesjonalny biznesplan. Finare Group posiada w swojej ofercie cały pakiet unijny – złożenie Wniosku o dofinansowanie wraz z biznesplanem, Wnioskiem oraz wszystkimi niezbędnymi załącznikami, jak również końcowe rozliczenie dotacji.

Czasem się zdarza, iż mimo świetnego pomysłu na przedsięwzięcie bank odrzuca wniosek o kredyt inwestycyjny. W takim wypadku nie należy rezygnować. Istnieje wiele alternatywnych możliwości, aby jednak uzyskać kredyt. Po poczynieniu kilku dodatkowych starań można ponownie ubiegać się o przyznanie kredytu – nawet jeśli bank odrzucił wniosek za pierwszym razem,  to za drugim może się udać.

Kredyt na inwestycję, jak każda inna forma kredytów, ma wiele swoich zalet i wad. Warto jest rozważyć wszystkie plusy i minusy oferty branej pod uwagę. Bardzo ważnym elementem, na który należy koniecznie zwrócić uwagę przy doborze oferty kredytowej są warunki spłaty kredytu. Należy rozważyć, czy forma spłaty oferowana przez bank jest dla odpowiednia i czy kredytobiorca będzie w stanie spełnić warunki zawieranej z kredytodawcą umowy.

W celu ustalenia swojej strategii zapraszamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy, telefon lub także osobiście

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.