Kredyty
„Aby dostać kredyt, 
   musisz udowodnić bankowi, 
      że go nie potrzebujesz” 
John D. Rockefeller.
Umów się na bezpłatne
spotkanie z doradcą:
790 750 403

Umów się na spotkanie

Inwestycja w wino

   Inwestycja w Wino opiera się na fizycznym nabywaniu skrzynek wina przechowywanych następnie w profesjonalnych warunkach do momentu sprzedaży. Dzięki dostępowi do sieci niezależnych brokerów na całym świecie oraz giełd towarowych Klienci mają możliwość inwestycji w najlepsze wina, szczególnie poszukiwane przez konsumentów i kolekcjonerów na całym świecie.

   Inwestując w Portfel indywidualny Wino można ulokować dodatkowe środki na wysoko oprocentowanej polisolokacie. Polisolokata 8% daje pełną gwarancję zainwestowanego kapitału i wypłaty wysokiego zysku. Oprocentowanie brutto w skali roku wynosi 8%. Jest to oprocentowanie jakie musiałoby być zaoferowane w lokacie bankowej, by po zapłaceniu podatku Belki osiągnąć zysk w wysokości 6,48 % w skali roku. Zysk w skali 6 miesięcy przeliczony zostanie proporcjonalnie do stałego rocznego oprocentowania i wyniesie 3,24 % i będzie wolny od podatku od zysków kapitałowych.

   W jakie wina inwestujemy?

Jako wina inwestycyjne określa się wina z rejonu Bordeaux-Medoc i Saint-Émilion oraz wina burgundzkie ujęte w klasyfikacji Premier Cru 1855. Wina tzw. nowego świata oraz wina kontynentalne tzn. reńskie, włoskie i hiszpańskie nie są przedmiotem inwestycji w ramach wine bankingu.

   Rynek win inwestycyjnych:

   Istnieje kilka giełd wina na świecie, jednak największe obroty generowane są poprzez parkiety w Chicago i Londynie. Największym zaufaniem inwestorów cieszy się giełda londyńska. Właśnie tam obliczane są indeksy rynku win obrazujące tendencje w światowym handlu winami inwestycyjnymi. Indeks Liv-ex 100 stanowi zbiór stu najważniejszych win. Kryterium umieszczenia poszczególnych pozycji w wąskim indeksie stanowi przede wszystkim cena, płynność oraz wiek (nie starszy niż 25 lat). Drugim popularnym indeksem jest Live-Ex 500, obejmuje on szeroki zakres rynku i wskazuje raczej jego ogólną kondycję w szerszym niż tylko inwestycyjny wymiarze.

   Dzięki przejrzystości rynku, którą zapewnia funkcjonowanie londyńskiej giełdy, wine banking jest uznawany przez ekspertów za jeden z najbardziej perspektywicznych segmentów inwestycji alternatywnych. Wine banking jest mieszanką niezwykle długiej tradycji frankońskiego winiarstwa oraz nowoczesnej inżynierii finansowej, która umożliwia angażowanie się kapitału z różnych stron świata oraz wykorzystanie win inwestycyjnych do dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. W opinii analityków najbliższe lata będę okresem stale rosnącego zainteresowania instytucjonalnego tym rodzajem inwestycji.

Wzrosty i zyski:

Inwestycje w wino należą do inwestycji długoterminowych. Poniższe wyniki są aktualne na dzień 16 lipca 2010 i obejmują również ostatni okres kryzysów na rynkach kapitałowych:

- Lafite Rothschild, skrzynka 12 butelkowa z 1982 roku, wzrost wartości w ciągu 5 ostatnich lat z 4200 do 21500 GBP (wzrost o 411 proc.);

- Carruades de Lafite, skrzynka 12 butelkowa z 2003 roku, wzrost wartości w ciągu 5 ostatnich lat z 200 do 1400 GBP (wzrost o 600 proc.);

- Margaux, skrzynka 12 butelkowa z 2003 roku, wzrost wartości w ciągu 5 ostatnich lat z 2250 do 4400 GBP (wzrost o 95 proc.).